Igunia wielki mały człowiek 660 gram

Igunia wielki mały człowiek 660 gram
ŻYJ Z CAŁYCH SIŁ...

wtorek, 15 stycznia 2013

Nowe informacje...

Anonimowa osoba zostawiła komentarz: "Proszę o jakieś nowe informację!", a więc spełniam prośbę.

Igunia z dnia na dzień robi malutkie postępy, teraz ochoczo jest zainteresowana wnętrzem mieszkania, po nocce jak tylko otworzy oczka z rana pokazuje rączką na okno, ścianę, dywan, sufit, lampę, telewizor, obraz i czeka po swoim "mmm" na odpowiedź co to jest? Oczywiście jak my pytamy umie wskazać w/w przedmioty. Namiętnie pokazuje na komendę swoje części ciała i siebie na pytanie: Gdzie jest Igunia?
Doman nadal króluje w naszym domu konsekwentnie, efektów jeszcze nie widać, ale jak Iguni powiem idziemy na Domana ona siada na dywanie i czeka. Teoretycznie można się domyślać, że Iga polubiła ową metodę nauki czytania.
Interesują Ją też puzzle ze zwierzątkami i drewniane klocki, które rozsypuje po dosłownie całym mieszkaniu.Przyniesie każde zwierzątko, o które się poprosi ze swojej układanki.
Codzienna rehabilitacja ciągle jest obecna w naszym życiu, ale muszę pochwalić moją Córkę, że już bez płaczu i sprzeciwu. Stan ten się utrzymuje od nowego 2013 roku. Jest za to spokój i uśmiech w momencie ćwiczeń. Cuda się zdarzają jak się okazuje. 
Sprawy fizjologiczne. No cóż już dwa razy udało się Iguni skorzystać z Jej osobistego czerwonego nocniczka, na którego raczej reagowała płaczem i szybką ucieczką. 

I to tyle z nowości!Odwiedziłam dzisiaj również Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną u mnie w Turku. Pobrałam dwa wnioski na wczesne wspomaganie i wydanie orzeczenia. Jeżeli ktoś już wypełniał takie wnioski i korzystał z tego typu Poradni proszę o wskazówki. Myślę wstępnie o przedszkolu dla Iguni w grupie integracyjnej, zobaczymy co z tego wyjdzie.

6 komentarzy:

dzielny Franek pisze...

Super wieści o Iguni:) Dzielna dziewczynka:)

Piszesz o opinii o kształceniu specjalnym? Dziś własnie komisja obradowała w sprawie opinii dla Frania. W Opolu posiadanie opinii o wwr i o kształceniu jest praktycznie gwarancja otrzymania miejsca w przedszkolu integracyjnym

PATRYCJA pisze...

Tak , to się pewnie fachowo nazywa Agnieszko opinia o kształceniu specjalnym. Nie mam o tym zielonego pojęcia, na razie jestem na początku tej drogi.
Nie wiem jak u Nas w praktyce wygląda sprawa przedszkola, wiem że są trzy w Turku , które prowadzą grupę integracyjną. Jako takiego samodzielnego przedszkola integracyjnego nie ma, tylko jedna grupa. Pani w Poradni powiedziała mi, że musi być chyba trójka dzieci w grupie, aby coś takiego powstało. Liczę, że takowa powstanie i Iga z Zuzią Anity do Niej szczęśliwie trafią. Obawy mam czy to dobry pomysł, to przedszkole, ale myślę, że integracja z innymi dziećmi jest czymś fajnym dla dziecka.

dzielny Franek pisze...

Patrycja, ja dziś długo rozmawiałam o przedszkolu z terapeutką Frania. Jeśli będziesz chciała pogadać o tym, napisz mi maila. Teraz za bardzo nie mam czasu na wywnętrznie sie;-)

Ania pisze...

Brawo dla Iguni za wszystkie postępy! :) Pozdrawiam:)

Matka Prezesa pisze...

A nie miała Pani narzuconego psychologa bezpośrednio z Poradni Rozwoju Wczesniaka? My mieliśmy psychologa bezpośrednio w poradni, którego odwiedziliśmy kolejne jak nasz synek miał skończone 12 miesięcy korygowane - a więc w rzeczywistości swoje 14, a potem jak miał korygkowane 1,5 roku, a swoje 20 miesięcy. Wniosek wypełniałam do Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej dopiero niedawno - nie było. Kartka prosta do wypełniania, pierwszą wizytę - właściwie wywiad - mamy 1 marca.

PATRYCJA pisze...

Wnioski wypełnione i pozostawione w Poradni, teraz czekam na telefon i spotkanie z psychologiem.